włoska restauracja Kraków centrum

Dobra kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe jedzenie włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. jedzenie w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *