Italian Cuisine in Krakow

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują mniej znane dania – canelloni, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz jedzenie z wielu części kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać wina. Posiłek w stylu włoskim z całą pewnością musi obejmować również aperitiff. Odrobina białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. Gdzie zjeśc w Krakowie Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać bogatą kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *